Освіта та самоосвіта

Реферати, дослідження, наукові статті онлайн

Співвідношення видів та рівнів бізнес-тренінгів

За типами проведення розрізняють тренінги відкриті й корпоративні. Відкриті — тренінги, в яких можуть взяти участь усі охочі. Зазвичай вони проходять у збірній групі з 15-20 чоловік, що складається з представників різних організацій, а також людей, які самостійно прийняли рішення про необхідність отримання знань і навичок з цієї теми. Кажуть: якщо в тебе є ідея, і у мене є ідея, і ми обміняємося ними, то в кожного з нас буде по дві ідеї.

На сьогоднішній день не існує чіткої класифікації тренінгів. Так у залежності від спрямованості впливу і змін виділяють: навиковий, психотерапевтичний, соціально – психологічний і бізнес – тренінг.

  • Навиковий тренінг, вже з назви зрозуміло, що він націлений на формування та вироблення певних навичок. До слова , такі популярні сьогодні бізнес – тренінги, в більшості випадків – навикові: тренінг переговорів, самопрезентації, техніки продажів і ін.
  • Психотерапевтичний тренінг (більш коректна назва – психотерапевтична група) спрямований на зміни у свідомості. Ці групи співвідносяться з існуючими напрямками психотерапії – психодраматичні, гештальт – групи, групи тілесно орієнтовані, танці – рухової терапії та ін.
  • Ті види тренінгу в яких об’єктом впливу є якості, властивості, вміння, здібності й установки, які проявляються у спілкуванні, за традицією, що склалася у вітчизняній психології позначаються терміном «соціально – психологічний тренінг». Це поняття ввів в ужиток М.Форверг. Цей різновид тренінгу займає проміжне становище, оскільки він спрямований і на зміни в свідомості і у формуванні навичок.

Тренінги продажів, командоутворення, тайм – менеджменту, обслуговування клієнтів та інші – все це бізнес – тренінги, що розвивають професійні навички.

  • Тренінг який направлений лише на здобуття знань, називається часто семінаром. На семінарі слухачі отримують інформацію і знання в певної області або з певного питання.
  • Тренінг, направлений на виховання часто називається ввідним. Такі тренінги проводяться, наприклад, для новоприбулих членів трудового колективу в компаніях. Протягом таких заходів учасникам щепиться культура спілкування, прийнята у середині колективу, розповідається про правила поведінки, історія компанії, її структура.

У подібних тренінгах учасники дуже швидко отримують навички, які в звичайних життєвих умовах вони можуть придбати тільки разом з досвідом прожитих років і зроблених помилок.