Освіта та самоосвіта

Реферати, дослідження, наукові статті онлайн

Особливості зв’язків з громадськістю для аграрних підприємств (ессе)

АТВТ „Харківський молочний комбінат» приділяє значну увагу технічному забезпеченню, проводить заходи щодо модернізації технологічних процессів. Використання обладнання «нового покоління» забезпечує европейский стандарт якості продукції АТВТ „Харківський молочний комбінат», енергозберігання, дозволяє уникнути ризику виробництва недоброякісної продукції и знижує до мінімуму виробничі витрати. Йогурт ТМ «Чудо» виробляється на повністю комп’ютеризованому обладнанні для виробництва йогуртів в стаканчиках, в яке входять — пакувальне обладнання німецької компанії Hassia і технологічне обладнання компанії Тетра Пак — Швеція. Унікальну лінію по виробництву йогуртів було встановлено на комбінаті в вересні 2003 році під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів . Потужність лінії по виробництву йогуртів — 40 000 стаканчиків. Лінія виробництва дозволяє випускати до 100тон продукції за зміну. Даний технологічний комплекс забезпечений системою безрозбірної мийки та стерилізації при 115 °С, що дозволяє зберегти ідеальні мікробіологічні показники продукту і отримати чистий кисломолочний смак.

Лояльні клієнти згодні заплатити за марку преміальну ціну, що збільшує показник її прибутковості в розрахунку на одного покупця. Чим довше марці вдається утримувати покупця, тим більш прибутковою вона стає і тим більш споживач готовий заплатити за товар під її ім’ям преміальну ціну. Менеджери сильних брендів знають, що утримання покупців такими недорогими способами, як знижки постійним авіапасажирам, дозволяє зберегти їхню лояльність, одночасно зберігаючи преміальні ціни.

Преміальні ціни забезпечують великий ступінь контролю над каналом розподілу. Коли відома марка продається за високою ціною, учасники каналу розподілу одержують досить високі доходи, не вступаючи в конкуренцію між собою.

З’являються прибуткові можливості для спільного брендингу і ліцензування. Спільний брендинг і видача ліцензій на використання марочних назв усе більше поширюються. Зрозуміло, що головне при цьому — не «розтягувати» марку занадто сильно тільки заради того, щоб отримати додаткові прибутки.

Компанія має можливість запропонувати свою марку різним сегментам споживачів і завоювати всю категорію без якого-небудь зниження цінності бренду.

Для того щоб ідентифікувати переваги марочного продукту над немарочним, необхідно розглянути категорію, в якій існує і той і інший. Під марочною ціною ми розуміємо надбавку (премію) до ціни, яку ринок готовий заплатити за марочний продукт порівняно з «безіменним».

Компанія „Вімм-Білль-Данн» — лідер продаж молочної продукції в Україні. Йогурти ТМ „Чудо» успішно реалізуються відділом продаж АТВТ „Харківський молочний комбінат» в усіх регіонах України. Найбільшого рівню продаж йогурти ТМ „Чудо» набули в Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську ,Львові та Запоріжжі. Завдяки добре розвиненій системи дистриб’юторів в регіонах, продукт завжди знаходиться на полицях торгівельних точок, і споживач має можливість придбати свіжий і якісний продукт . За даними дослідницької компанії AC Neilsen йогурти „Чудо» займали 13 % продажу від всіх йогуртів, які продаються в Україні. Достатньо високий рівень продаж пояснюється привабливою ціною , високою якістю та успішною маркетинговою стратегією торгівельної марки „Чудо».

Необхідно відмітити, що цінова політика АТВТ „Харківський молочний комбінат» також орієнтована на споживачів. Ціна йогурта „Чудо» є доступною для споживача з середнім достатком, і все це при бездоганній якості продукту.

Виробник – гуртовий торговець – роздрібний торговець – споживач — типовий канал другого рівня, під час використання якого виробник продає свій товар оптовикам, які перепродують його роздрібним торговцям. Цей тип каналу розподілу особливо економічно вигідний невеликим роздрібним магазинам, які закуповують товар невеликими партіями.

Товарна реклама формує й стимулює попит на конкретний товар, інформує споживача про властивості й достоїнства товару, будить інтерес до нього, сприяє його продажу.

Інформативна реклама звичайно використовується на етапі впровадження товару на ринок, тобто коли на йогурт ще тільки має бути сформувати попит. Її ціль — сповістити потенційного споживача про новий товар, про основних і додаткових споживчих властивостях товару, способах його застосування, ціні, наборі супровідних послуг.

Переконуюча реклама підключається на етапі росту, щоб збільшити попит на товар. Ціль — сформувати перевагу до йогурту або марки, виділити його із всієї маси аналогічних товарних пропозицій, переконати в його перевагах. При використанні переконуючої реклами збільшується роль емоційних, увещевательно-переконуючих аргументів, а кількість техніко-технологічних відомостей про товар зменшується.

Сьогодні йогурти ТМ „Чудо» підтримуються телевізійною рекламою, рекламою в метрополітені та яскравими кольоровими рекламними постерами в місцях продажу. Крім того, з 1 квітня по 31 травня для споживачів впроваджено Акцію з отриманням зручної сумочки з логотипом торгівельної марки «Чудо».