Освіта та самоосвіта

Реферати, дослідження, наукові статті онлайн

В чому сенс життя людини: набирає, обирає, викидає, віддає? На якому ви етапі і чому?

Наше життя циклічне, на певному етапі ми набираємось досвіду, на іншому ділимося набутим. За даними американського федерального агентства з контролю і профілактики захворювань, сенсу у власному існуванні не бачать 40% жителів Америки. А це знаходить відображення в поганому самопочутті, більш низькій самооцінці, схильності до  психічних і фізичних захворювань, підвищеному ризику виникнення депресії, невмінні пристосуватися до навколишньої дійсності.

Дуже часто можна чути про те, що сенс життя — в самореалізації. Самореалізація — це реалізація своїх можливостей з метою досягнення успіхів. Реалізувати себе можна в різних сферах життя: сім’ї, бізнесі, мистецтві, політиці та ін.

Цей погляд не новий, так вважав ще Аристотель. Він говорив про те, що сенс життя — в доблесної життя, успіхи і досягнення. І саме в цьому саморозвитку більшість і нині бачить сенс життя.

Людина, звичайно, повинна реалізувати себе. Але робити самореалізацію основним сенсом життя — неправильно.

Отже, зрозуміти справжній, глибинний сенс життя можна, тільки потрудившись, тільки придбавши деякі необхідні знання. І ці знання, що найдивніше, доступні кожному з нас й ми можемо передати їх далі.

Люди з сильним відчуттям сенсу житті не уникають, а шукають можливість, дати щось іншим і ми згодні з таким твердженням: «щастя пов’язано з тим, щоб брати, а сенс життя з тим, щоб віддавати».

Маленька, щойно народжена людина ще не пристосована до нових умов життя в матерії, і тому, як говорять легенди, Доля дає йому друга і помічника, неземна істота — ангела-хранителя. Згідно стародавнім традиціям, у кожної дитини до семи років є свій ангел-охоронець. Він оберігає малюка від усіх небезпек життя, поки той не стане на ноги, і, найголовніше, допомагає зберігати зв’язок зі світом небесним, звідки дитина прийшла, і світом його власної душі. Якщо увага дитини ще не поглинена повністю матеріальними речами і захопленнями, якщо його душа ще не зачерствіла і зберегла безпосередність і чистоту, то спілкування з ангелом-охоронцем може стати початком становлення його внутрішнього світу. Так виникають перші питання про сенс життя, про прекрасне і про світобудову, народжуються перші мрії та прагнення, і на все життя зберігається тяга до потаємного і чарівного.

Кожному віковому циклу притаманні свої проблеми, але криза підліткового періоду відрізняється від усіх інших.

У цьому суть кризи життєвого циклу 21-28 років, в цьому найголовніше завдання великого іспиту на зрілість — вижити будь-яким способом, але не погубити душу. У цій боротьбі за виживання лицем до лиця стикаються два основних життєвих начала: матеріальне і духовне. Від того, яке з них виявиться сильніше, яке переможе, залежить подальша доля людини.

Завдання вікового циклу 28-35 років у тому, щоб цим глибоким і щирим потребам і устремлінням душі дати волю, розкрити, розвивати і зміцнити їх.

У віці після 50 років особливо важливим і трепетним стає питання, який до цього часу жило десь глибоко в підсвідомості: «Що залишиться після мене?», «Кому передати все, що я прожив, зрозумів, досяг?», «Хто продовжить мою справу, хто буде ростити посаджене мною дерево? ». Дуже актуальними стають спадкоємність, передача досвіду, продовження улюбленої справи. І цей вік надає свій унікальний шанс — зміцнити узи з тими, кого ми з глибокою радістю можемо назвати своїми однодумцями і навіть наступниками.

В даний період життя я знаходжусь на перехідному етапі між набуттям досвіду та передаванням його. Звісно, він ще не такий великий, але вже є певні напрацювання якими б можна було поділитися з іншими.