Освіта та самоосвіта

Реферати, дослідження, наукові статті онлайн

Концепція радикального фемінізму К.Дельфі

Сформований у 20 ст., радикальний фемінізм представляє зараз найяскравіший напрям у фемінізмі. Радикальні феміністки розглядають жінок як біологічний «клас», який дискримінується і експлуатується, що є концептуальною моделлю для вивчення інших форм пригнічення.

К. Дельфі та ін. вважали, що якщо жінки захоплять у свої руки всі засоби відтворення людини, всі репродуктивні права і, головне, виховання (оскільки поки що чоловіки згодні «допомагати» жінкам у вихованні, лише відтворюючи в синах собі подібних — тих, хто буде в майбутньому пригнічувати жінок. Для радикалів характерне обговорення таких сюжетів, як чоловіча монополія в культурі і знаннях, статева дискримінація в повсякденному, особливо — у сексуальному житті.

Залежно від ступеня радикальності поглядів феміністки цього напрямку пропонують деякі шляхи виходу з поточної ситуації системного гноблення:

  • феміністична революція з метою кардинальної зміни моделі стосунків між чоловіками та жінками і переходу від патріархату до матріархату (захоплення влади);
  • феміністичний сепаратизм, заснований на самоізоляції жінок від чоловіків;
  • заміна чоловічої культури на жіночу;
  • створення типу культури, що об’єднує обидві моделі культури.